Zdravím všetkých záujemcov, ktorý túžia po tvorení hier na android. V tejto sérií návodov, by som Vám chcel ukázať a vysvetliť ako v jednoduchosti vytvoriť svoju prvú hru na android, windows či rôzne iné platformy.

Len pre zaujímavosť tento diel bude len oboznamovací s tým, v čom sa vývoj bude aplikovať a čo všetko k tomu budeme potrebovať.

Celé, sa to bude odohrávať vo vývojárskom prostredí Game Maker StudioPreto teda odporúčam zohnať si tento software aspoň na skúšku, a ak sa Vám zapáči zakúpiť si ho. Nie je to síce lacná záležitosť ale ak by ste chceli svoju hru vydať na obchod play je potrebné aby ste mali platnú licenciu tohto programu.

Legálnu verziu programu, ktorá zahŕňa licenciu tvorby iba na Windows si môžete stiahnuť tu:
http://www.yoyogames.com

Vopred Vás upozorňujem, že s free licenciou nemáte žiadne moduly na export hry na android preto Vám odporúčam zohnať si na skúšku plnú verziu programu a zistiť čo všetko ponúka pred jeho kúpou.

Máte program?

Ak program máte, a chcete svoju tvorbu zamerať predovšetkým na android, potrebujete k ich exportu Android SDK, Android NDK, a Java JDK. Všetky tieto veci musíte mať a vybrať ich v Game Makeri v nastaveniach.

Android SDK Tools: 

Po úspešnom stiahnutí android SDK, spustite SDK Manager. A posťahujte knižnice ku rôznym verziám androidu. Odporúčam od verzie androidu 4 až po najnovší.

Android NDK:

https://developer.android.com/ndk/downloads/index.html

Java JDK:

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index-jsp-138363.html

Ak všetko máte, spustite program. Založte si nový projekt a chodťe do File->Preferences->Android
A v následujúcom okne nastavte všetko tak ako to má byť. Viac obrázok.

Takto to má vyzerať

Ak je všetko fajn a po stlačení Check Android SDK a NDK píše OK. Program je úspešne nastavený a môžeme sa vrhnúť do vývoju svojej prvej hry.

PRE POKRAČOVANIE PROSÍM ZAHLASUJTE AKÚ HRU BY STE CHCELI VYTVORIŤ:
Odkaz na anketu: http://adf.ly/1jx8LM

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde